Doniczki wysokie dostępne od ręki: https://don-kwiat.pl/doniczki/doniczki-produkcyjne/doniczki-okragle-wysokie-do-roz/
A A A

Dobra organizacja

Czas i efektywność sprzątania zależą przede wszystkim od właściwej organi­zacji. Można oczywiście rzucać się na robotę znienacka, porządkując po par­tyzancku" to i owo. Lepszy skutek da jednak wcześniejsze planowanie i przemyś­lenie poszczególnych czynności oraz takie ich przygotowanie, żeby nie biegać bez wyraźnej potrzeby po mieszkaniu w poszukiwaniu potrzebnych drobiazgów.

Z pokoju, w którym chcemy oczyścić podłogę, dywan,. ciężkie meble - wyno­simy wszystko, co się da, do sąsiednich pomieszczeń. Nie będziemy się później obijać o krzesła i przekładać z miejsca na miejsce rozmaitych drobiazgów. Jeżeli mamy w programie trzepanie tapczanów i wersalki, trzeba wyjąć pościel i przez ten czas wywietrzyć ją na balkonie tub w otwartym oknie.

Z przedpokoju trzeba przed sprzątaniem wynieść chodnik i wycieraczki, wy-trzepać je na trzepaku. Dopiero wtedy zabieramy się do odkurzania sufitu i ścian, zamiatania podłogi, czyszczenia lustra. Porządki na pawlaczach i we wszystkich szafach lepiej zrobić w innym terminie, wcześniej, nim przystąpimy do sprzątania.