Doniczki wysokie dostępne od ręki: https://don-kwiat.pl/doniczki/doniczki-produkcyjne/doniczki-okragle-wysokie-do-roz/
A A A

Myślenie ekonomiczne

Dobra gospodyni to niekoniecznie ta, która smacznie gotuje i od rana do wieczora chodzi ze szczotką i ścierką w dłoni. Skromnym naszym zdaniem wzorowa pani domu nie tylko zapewnia jego sprawne i satysfakcjonujące domowników funkcjonowanie, ale także osiąga to w możliwie najkrótszym czasie, jak najmniejszym wysił­kiem, bez zbędnych kosztów. Niestety, jej talenty rzadko kto dos­trzega i najczęściej wystarczyć jej musi własna satysfakcja.

Owa idealna gospodyni wie, że podstawą wszelkiego działania jest dobra organizacja pracy, a u jej źródła leży planowanie. Toteż nie szczędzi czasu, by przemyśleć CO, KIEDY (są wszakże prace codzienne, okresowe, sezonowe), KTO i przy czyjej POMOCY, uży­wając jakich ŚRODKÓW będzie w domu robić. Jej funkcją poza

planowaniem zajęć, budżetu, wyżywienia jest:

organizowanie, czyli uruchamianie ludzi i środków i tworzenie im warunków do pracy,

kierowanie, wydawanie dyspozycji temu zespołowi ludzi,

kontrola.

Niezwykle rzadko udaje nam się spotkać taki wzór cnót i talen­tów. Zadziwiające, że wcale nie cieszy się on uznaniem koleżanek lub sąsiadów. Może dlatego, że przywykliśmy do tradycyjnego modelu zatyranej gospodyni o zniszczonych rękach i w brudnym fartuchu, a może... Może to jeszcze jeden przejaw tradycyjnego polskiego piekła: na współczucie nas stać, ale trudno znieść, że komuś jest od nas lepiej.