Doniczki wysokie dostępne od ręki: https://don-kwiat.pl/doniczki/doniczki-produkcyjne/doniczki-okragle-wysokie-do-roz/
A A A

Okna i drzwi

Malowane olejno framugi okien i drzwi wystarczy umyć raz na kwartał, chyba że już dłużej czekać nie sposób.

Do mycia okien, podobnie zresztą jak i do innych domowych czynności trzeba wcześniej przygotować wszystkie przybory. Do czyszczenia części metalowych gotowy płyn lub zawiesinę kredy z amoniakiem. Do mycia ram - wodę mydlaną (1 dkg mydła na 1 litr wody) lub wodę z amoniakiem ( 1 łyżka stołowa amo­niaku na 1 Ittr wody). Uwaga! po myciu wodą z proszkiem ramy żółkną.

Potrzebne nam będą wiadro, wanienka lub miedniczka przeznaczone na ciepłą wodę z mydłem i na czystą wodę do płukania, miękka ścierka do mycia ram i druga, do czystej wody oraz dobrze sprane ścierki do szyb. Trzeba też zebrać dużo starych gazet, przygotować łopatkę z gumowym brzeżkiem, lnianq ścierkę do polerowania. Niezbędna też będzie mocna, bezpieczna drabinka najlepiej z uchwytem do wieszania wiadra łub dobry niewywrotny taboret.

Najpierw czyścimy klamki, następnie ramy i futryny zaczynajqc od góry, z zew-nqtrz i od wewnqtrz. Od razu spłukujemy i wycieramy. Do mycia nie używamy szczotki, bo zdrapuje lakier.

Roztwór mydła powinien być ciepły, ale nie za gorqcy. Po umyciu ram czyś­cimy szyby - gotowym płynem, denaturatem albo wodq, w zależności od przy­jętej metody. Zbieramy brud łopatkq, polerujemy zmiętymi gazetami i ścierecz-kq. Zresztq wieie gospodyń ma wfasne, wypróbowane sposoby. Warto podpatrzeć. Praktycznie, zwłaszcza w dużych miastach, trzeba szyby najpierw zmyć wodq z mydłem lub Ludwikiem" z tłustego kurzu, a dopiero potem stosować czystq wodę lub preparat.