Doniczki wysokie dostępne od ręki: https://don-kwiat.pl/doniczki/doniczki-produkcyjne/doniczki-okragle-wysokie-do-roz/
A A A

Podłoga podłodze nierówna

Najbardziej efektowne, choć niełatwe do utrzymania sq pastowane posadzki z drewnianych klepek. Starannie utrzymane są prawdziwą ozdobą mieszkania i podkreślają panującą w domu czystość. Taką posadzkę trzeba codziennie za­miatać i jak najczęściej czyścić suknami lub froterką. Sukna muszą być zawsze czyste.

Domownicy, którym zależy na utrzymaniu porządku, już odruchowo, z przyz­wyczajenia zdejmują w przedpokoju buty i wkładają miękkie kapcie. Inaczej z gośćmi, których nie wypada trzymać na suknach lub ściągać z nich buty. Trudno, trzeba z dobrą miną przyjąć, że zostawią ślady na naszej wypieszczonej posadzce, a potem doczyszczać podłogi.

Jeżeli pojawi się plama z wody, trzeba ją po wysuszeniu zapastować i prze­trzeć do połysku szmatką. Tłuste plamy i zabrudzenia po czarnych, gumowych podeszwach czyści się (jak najszybciej) benzyną.

Wspaniałych posadzek z dębowej lub bukowej klepki nie myje się wodą, bo czernieją. Najlepszy jest do tego rozpuszczalnik, czyli benzyna ekstrakcyjna. Ale uwaga: z benzyną trzeba postępować niezwykle ostrożnie. Nigdy nie używać jej przy otwartym ogniu, nawet płonący papieros może spowodować groźny po­żar. Do mycia przygotujemy sobie wcześniej kawałki ligniny lub czyste szmaty bo trzeba je często zmieniać. Po wysuszeniu zaraz podłogę pastujemy najpierw cienko, pastą w płynie, potem gęstą.

Mniej zabrudzoną podłogę z powodzeniem wyczyścimy specjalnymi pastami do mycia parkietów, typu Agata". Nie podajemy dokładnych nazw dotyczy to zresztą wszystkich środków chemicznych, bo pojawiają się ciągle w sklepach różne nowości. Trzeba przy zakupie pytać o ich zastosowanie sprzedawcę i uważ­nie czytać etykiety.