Doniczki wysokie dostępne od ręki: https://don-kwiat.pl/doniczki/doniczki-produkcyjne/doniczki-okragle-wysokie-do-roz/
A A A

Raz na rok czy systematycznie?

Jak często powinno się sprzątać? Codziennie, raz na tydzień, rai na miesiąc czy raz w roku?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: i tak, i tak, i tak. Czyli wszystkie terminy sq aktualne, tylko każdy będzie przeznaczony na nieco inne zajęcia w domu.

CODZIENNE sprzqtanie można ograniczyć do kilku zaledwie czynności, bo zresztą na więcej nie mamy czasu. Rano koniecznie, nawet w zimie trzeba otwo­rzyć okna i wywietrzyć pomieszczenia. Na kocu umieszczonym na parapecie okiennym wyłożyć pościel, żeby się przewietrzyła. Zamieść łub odkurzyć podłogi, podlać kwiaty, zmienić wodę w wazonach, wytrzeć kurze, także z grzejników, bo ciepłe, rozgrzane powietrze będzie je roznosić po mieszkaniu. Schować poś­ciel. Pod koniec dnia wynieść śmieci, opróżnić popielniczki, ustawić porządnie krzesła, ułożyć przedmioty i rzeczy na właściwym miejscu.

RAZ NA TYDZIEŃ należałoby dokładnie wymieść )ub odkurzyć i przetrzeć podłogi pod tapczanami, łóżkami i szafami. Wytrzeć kurz z wierzchu szaf, pieców i tych wszystkich miejsc, których z dołu nie widać.

Przetrzeć szyby zmiętymi gazetami na sucho, do połysku, przetrzeć ramy okien i drzwi, zmyć niemalowane podłogi lub zapastować i wyfroterować po­sadzki.

CO KILKA TYGODNI umyć szyby w oknach i drzwiach, oczyścić lustra i obrazy (muchy!), wytrzepać materace i miękkie meble, jeśli to możliwe - na dworze lub w mieszkaniu, przez stare, wilgotne prześcieradło, zmienić powleczenie poś­cieli, serwety i serwetki.